Skanētu failu bezmaksas pārveidošana tekstā

Skanētu failu bezmaksas pārveide rediģējamā dokumentā.Mūsdienas viennozīmīgi ir informācijas tehnoloģiju laikmets. Daudzām priekšrocībām, kuras piedāvā tehniskie sasniegumi, līdzi nāk arī dažādas problēmas. Viena no izplatītākajām problēmām, kas saistīta ar digitālu tekstu apstrādi, ir skanētu failu pārveide rediģējamā tekstā. Šajā rakstā tev pastāstīšu kā ātri, vienkārši un bez maksas tekstu, kurš ir bildes vai PDF formātā, pārvērst rediģējamā dokumentā tā aiztaupot daudzas pārrakstīšanai veltītas stundas.

Bezmaksas OCR

OCR (Optical Character Recognition) no angļu valodas latviski tulkojot nozīmē rakstzīmju optisko atpazīšanu. Šī tehnoloģija ir speciāli izstrādāta, lai skanētu tekstu pārvērstu dokumentos, kurus vēlāk varētu labot, mainīt un dažādi koriģēt. Pretējā gadījumā tekstu no jauna ievadot datorprogrammā (teksta redaktorā) tas var prasīt ļoti lielu piepūli un ievērojamu laika patēriņu (īpaši, ja dokuments ir apjomīgs).

Kādas OCR programmas izmantot?

OCR programmas var iedalīt divās grupās: 1) datorā instalējamās OCR programmas un 2) tiešsaistē (online) pieejamie OCR risinājumi. Gan vienas gan otras grupas izstrādājumi ir pieejami kā par samaksu, tā arī par velti. Tomēr, ja jāizvēlas kāds no bezmaksas piedāvājumiem, tad datņu bezmaksas pārveidi tekstā ieteicams labāk veikt, izmantojot tiešsaistē atrodamās OCR interneta vietnes. Šādu izvēli varu ieteikt balstoties uz savu pieredzi, jo pirms instalēt jeb uzstādīt uz sava datora kādu no OCR programmām faktiski nav iespējams pārbaudīt tās kvalitāti. Bieži vien nezināmu vai jaunu programmu instalēšana var beigties ne visai patīkami (piemēram, uzstādīto programmu ar parastajām metodēm nav iespējams no datora izdzēst, utt.). Līdz ar to tiešsaistē pieejamās mājas lapas, kuras piedāvā veikt OCR, šajā ziņā ir lietotājiem daudz draudzīgākas un drošākas.

Kuri tiešsaistes servisi nodrošina bezmaksas OCR?

  1. Kā pirmo vēlos stādīt priekšā http://www.free-online-ocr.com. Šis online rīks ir vienkāršs, ērts un intuitīvi viegli uztverams. Lai tiktu pie rediģējama teksta ir jāveic četri vienkārši soļi: 1) jāizvēlas pārveidojamais fails; 2) jānorāda, kādā formātā apstrādāto dokumentu vēlaties saņemt (DOC, PDF, RTF vai TXT); 3) jānospiež poga “Convert” jeb “Pārveidot”, un kad fails ir pārveidots 4) jānospiež poga “Download” (“Lejupielādēt”). Šis serviss ir lielisks ar to, ka ir samērā precīzs, saglabā sākotnējo faila izkārtojumu un atbalsta tādus failu formātus kā PDF, GIF, BMP, JPEG, TIFF un PNG. Lai šo servisu izmantotu, nav nepieciešama reģistrācija, nekas nav jāmaksā vai jāinstalē uz datora. Vienīgais trūkums, acīmredzot lielās popularitātes dēļ, ir, ka pakalpojums dažkārt mēdz būt visai lēns un var nākties nedaudz pagaidīt, kamēr jūsu datne tiek pārveidota vēlamajā formātā.
  2. Otrs lielisks OCR serviss, par kuru vēlos pastāstīt, ir http://www.onlineocr.net. Jāatzīst, ka veicot testus, šis rīks, kaut arī pēc izskata necilāks, kvalitātes ziņā attiecībā uz dažiem failiem izrādījās pat pārāks nekā iepriekš aplūkotais free-online-ocr.com. Arī šeit līdz pārveidotajam failam ir iespējams tikt ar dažu soļu palīdzību – 1) jāizvēlas fails; 2) jānospiež poga “Upload” (“Augšupielādēt”); 3) jānorāda teksta valoda 4) jānorāda faila formāts, kādā vēlams tekstu saņemt (DOC, XLS, TXT); un 5) jānospiež poga “Recognize” (“Atšifrēt”). Pēc dokumenta apstrādes to ir iespējams uzreiz aplūkot “ātrajā skatā”, bet failu ar saglabātu formatējumu jeb izkārtojumu lejupielādēt nospiežot saiti “Download Output File” (“Lejupielādēt pārveidoto datni”).
  3. Visbeidzot ir vērts arī pamēģināt http://www.newocr.com, kurš daudzējādā ziņā ir līdzīgs diviem iepriekš aplūkotajiem servisiem, tomēr atšķiras ar to, ka lietotājiem piedāvā dažādas interesantas papildu iespējas – piemēram, piemērot OCR attiecībā tikai uz kādu noteiktu ielādētā dokumenta daļu. Tāpat mērķa tekstu tiek piedāvāts lejupielādēt ne tikai DOC, PDF, RTF un TXT formātos, bet arī ODT (Open Office) un HTML formātos.

Kā redzams no piemēriem, failu bezmaksas pārveidošana tekstā ir vienkārša, ērta un pieejama pilnībā par velti. Lai šos servisus izmantotu, lietotājiem nav jāreģistrējas un nekas nav jāinstalē uz sava datora. Izpildot dažus vienkāršus soļus ir iespējams tikt pie kvalitatīva rediģējama teksta vairāk nekā 30 valodās.

Ja arī tu zini kādu kvalitatīvu bezmaksas online OCR rīku, pastāsti par to šeit arī pārējiem! 😉

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti