Kino “Splendid Palace” bez maksas būs iespēja noskatīties filmu „Viena diena uz Zemes”

Viena diena uz zemeslodes - filmaSvētdien, vispasaules Zemes dienā, 22. aprīlī, pirmo reizi uz lielā ekrāna vairāk nekā simtsešdesmit valstīs tiks rādīta dokumentālā filma „Viena diena uz Zemes” (One Day on Earth). Tā ir pavisam jauna pilnmetrāžas dokumentālā filma, kurā būs redzami kadri, kas filmēti visā pasaulē 2010. gada 10. oktobrī. Filma radīta sadarbībā ar ANO un starptautiskajām filmu veidotāju asociācijām.

Filmas „Viena diena uz Zemes” bezmaksas kino seanss Rīgā tiks rādīts kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes iela 61). Seansa sākums paredzēts plkst. 18.00. Filma būs redzama angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filmas radīšanā ir piedalījušies vairāk nekā 19 000 filmu veidotāji visā pasaulē, gan profesionāļi, gan arī iesācēji, kopā safilmējot video materiālu 3 tūkstošu stundu garumā.  Projekta iniciatori un apvienības “One Day on Earth” izveidotāji Kails Rudiks un Brendons Litmans filmas ieceres īstenošanas vajadzībām ziedoja video kameras vairāk nekā 95 ANO valstu birojiem, kā rezultātā izdevās iegūt video materiālus pat no tādām pasaules vietām kā Papua-Jaungvineja un Dienvidsudāna. Filmā ir piedalījušies arī dalībnieki no Latvijas.

Skanot Pola Saimona, Fela Kuti, Sigura Rosa u.c. autoru mūzikai, filmā tiek rādīta visdažādākā cilvēku pieredze, sākot ar mongoļu jaundzimušā nākšanu pasaulē līdz pulksteņu kolekcionārei Riodežaneiro graustos. Filma piedāvā iespēju redzēt unikālus kadrus no dzīves arī tādās pasaules valstīs kā Ziemeļkoreja, Irāna un Kosova.

AVOTS: http://www.riga.lv/NR/exeres/15374B9F-A20F-454B-AA76-BE39DC83D6B4.htm?WBCMODE=PresentationUnpublished&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti