Kā apvienot divus atsevišķus Word dokumentus vienā kopīgā dokumentā divās slejās?

Word teksta redaktors piedāvā dokumentu saturu un tekstus dokumentā izvietot 2 vai vairāk slejās (columns). Šādi salikt tekstu iespējams atrodot cilni ‘Layout’ > ikonu ar nosaukumu ‘Columns’ un zem tās attiecīgi uzklikšķinot dokumentā var ielikt divas, trīs vai vairāk kolonnas jeb slejas. Taču tā nevar apvienot word dokumentus (divus (vai vairāk)), lai tie glīti atrastos viens otram pretī, jo šis minētais izkārtojums to neparedz. Tāpēc šajā rakstā sniegsim atbildi kā to izdarīt.

Kā apvienot divus atsevišķus Word dokumentus 2 slejās?

Tātad minēta funkcionalitāte neder, ja, piemēram, jāapvieno divi atsevišķi faili kopīgā dokumentā divās slejās jeb kolonnās, piemēram, ja jāizgatavo dokuments, kur līdztekus avota tekstam pirmajā slejā tam pretī otrajā slejā nepieciešams ielikt teksta tulkojumu – piem., bilingviālos jeb divvalodu līgumos, kur piemēram teksts kreisajā pusē ir latviešu valodā, bet tulkojums angļu valodā atrodas turpat blakus labajā pusē/slejā. Turklāt tā – lai līguma punkti, paragrāfi un rindkopas atrastos smuki viens otram pretī, lai dokumenta lasītājs ātri un pārskatāmi varētu iepazīties ar dokumenta saturu abās valodās lieki nešķirstot lappuses, kas ir ļoti neērti kā parastajos papīra dokumentos tā arī elektroniskajos dokumentos. Tad kāds būtu risinājums šai visai bieži sastaptajai problēmai?

Problēmas risinājums

Lai ātri un veiksmīgi šo problēmu atrisinātu kā apvienot divus atsevišķus Word dokumentus 2 slejās:
1. Jāatver jauns Word dokuments
2. Jāuztaisa tabula Insert>Table (2 columns+1 rows t.i. ar divām slejām (vertikālais virziens) un 1 rindu (horizontālais virziens))
3. Kreisajā tabulas logā / šūnā (cell) iekopējiet tekstu no avota dokumenta (piemēram, latviešu valodā)
4. Labajā pusē pretī attiecīgi iekopējiet tulkojumu
5. Piekoriģējiet tekstus tā, lai galvenie punkti/virsraksti un rindkopas atrastos viens otram pretī, līdzīgi kā tas redzams piemērā zemāk apakšāTas arī viss! Jūsu divu (2) atsevišķo Word dokumentu apvienotais fails divās paralēli izvietotās slejās ar lielisku izkārtojumu ir gatavs! Apvienot word dokumentus, lai tie izskatītos glīti un būtu funkcionāli, kā izrādās nav nemaz tik sarežģīti! Turklāt šo principu var izmantot arī plašāk – ar tabulu (tabulu līnijas atstājot redzamas vai arī vēlāk padarot neredzamas) palīdzību ir iespējams mainīt, kontrolēt un salikt dokumenta izskatu jeb dizainu gandrīz jebkādā iespējamā veidā.


Apvienot Word dokumentus
Apvienot Word dokumentus

Saistītie raksti: Bezmaksas PDF dokumentu apstrāde tiešsaistē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti