Filmas internetā bez maksas

Filmas online bez maksasFilmas internetā bez maksas saistībā ar autortiesību aizstāvju pēdējā laika rosīšanos ir kļuvis par visai kutelīgu tematu. Nevienam, pat politiķiem, šobrīd nav īsti skaidrs, kā beigsies tādas uzsāktās iniciatīvas kā ACTA, PIPA un SOPA. Viens ir skaidrs, ka par nelikumīgu – vismaz no autortiesību puses – tiek uzskatīta bezmaksas filmu lejupielādēšana izmantojot torentu tehnoloģijas (starp citu, vai kāds no jums nojauta, ka piemēram “torrent file” latviski pareizi būtu jātulko kā “gāzmas datne”?). Tāpēc šoreiz pastāstīšu par citu veidu kā filmas iespējams skatīties internetā par velti.

Filmas online (tiešsaistē) bez maksas

Pēdējā laikā internetā ir parādījusies jauna tendence – interesentiem filmas par velti ir iespēja noskatīties tiešsaistē (online) neko uz sava datora nelejuplādējot un ar citiem lietotājiem tālāk neko nešārējot. Viss kas jādara – jāatrod interneta vietne, kur filmas tiek piedāvāts noskatīties turpat uz vietas. Latvijā, piemēram, šādu servisu piedāvā http://www.filmas-online.lv. Turklāt šajā interneta vietnē pieejamās filmas ir ne tikai angļu valodā, bet arī krievu un latviešu valodās ar kvalitatīvu dublāžu. Arī piedāvāto filmu skaits ir visai iespaidīgs. Latviešu valodā ir pieejamas vairāk nekā 700 filmas, angļu valodā gandrīz tikpat, bet krievu valodā gandrīz 400 filmas. Filmas iespējams bez maksas skatīties visdažādākajos žanros: animācijas filmas / multfilmas, asa sižeta filmas, dokumentālās filmas, detektīvus, drāmas, fantastikas filmas, ģimenes, kara filmas, komēdijas, melodrāmas, mistērijas, mūziklus, piedzīvojumu filmas, romantiskās filmas, šausmu filmas, trillerus, vesternus, vēsturiskās filmas u.c.

Ko saka likumdošana?

Par to, cik šāda veida filmu skatīšanās ir legāla no autortiesību viedokļa, informācijas faktiski nav. Arī augstāk minētajā resursā nav atrodama nekāda informācija vai juridiska rakstura atruna par to, kā uz šāda veida aktivitātēm raugās likums. Skaidrība vienīgais ir par to, ka vismaz līdz šim nav nācies dzirdēt par tiesas prāvām pret cilvēkiem, kuri savā datorā kaut ko skatījušies tiešsaistē (online). Arī pēc loģikas spriežot tam nevajadzētu būt nekam nelikumīgam. Līdz ar to šo filmu bezmaksas skatīšanās veidu var uzskatīt par samērā drošu iespēju tikt pie kārotā kino baudījuma.

Ja arī tu vari pastāstīt par drošu un legālu veidu kā iespējams skatīties filmas internetā bez maksas, pastāsti par to šeit arī citiem! 😉

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

One Response to Filmas internetā bez maksas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti