Bezmaksas WordPress tēmas

Bezmaksas WordPress ādiņas, veidnesIepriekš rakstīju kā iespējams izveidot bezmaksas mājas lapu uz WordPress bāzes. Šoreiz pastāstīšu par bezmaksas WordPress tēmām, sauktām arī par veidnēm vai ādiņām, ar kuru palīdzību ir iespējams būtiski uzlabot un mainīt savas jaunās mājas lapas funkcionalitāti un izskatu.

Pieņemsim, ka esi veiksmīgi ticis vai tikusi galā ar pirmajiem uzdevumiem – ir reģistrēts domēns, sagādāta hostinga vieta un uzinstalēta mājas lapas pamatne izmantojot WordPress. Ko tālāk? Pirmais, ko parasti jaunie lietotāji pamana un vēlas kaut nedaudz pamainīt, ir mājas lapas dizains, jo saturu gribas attēlot pēc iespējas atbilstoši savām un savu apmeklētāju vēlmēm, bet noklusētās WordPress tēmas (Twenty Eleven un Twenty Ten), kuras tiek automātiski uzstādītas līdz ar WordPress instalēšanu ir ārkārtīgi primitīvas un ar ierobežotu funkcionalitāti.

Kur tikt pie bezmaksas WordPress tēmām?

  1. Uzstādot uz savas mājas lapas jaunu tēmu ir jāņem vērā virkne dažādu faktoru. Viens no svarīgākajiem, ja ne pats svarīgākais, par kuru ir vērts īpaši atgādināt, ir drošība. Ja vēlies par 99,9% būt drošs, ka tavā mājas lapā tev nezinot netiks uzstādīts nevēlams vai kaitīgs kods, meklē bezmaksas tēmas starp oficiāli atzītām WordPress tēmām – http://wordpress.org/extend/themes/. Šajā bezmaksas WP tēmu katalogā ir pieejamas apmēram 1500 tēmas, kuras ir pielāgojamas visdažādākajām vajadzībām un ir absolūti drošas (tēmas uzņēmējdarbībai, portfolio tipa tēmas, interneta žurnālu un blogu tēmas, un daudzas daudzas citas veidnes atbilstoši tavām vēlmēm un vajadzībām).
  2. Vēl viens veids kā meklēt bezmaksas WordPress tēmas ir izmantot interneta meklēšanas rīkus (Google, Bing, Yandex, u.c.). Te gan jāpiezīmē, ka ieteicams uzmanīties no “top” rezultātu izmantošanas, jo augstākajās pozīcijās nereti atrodami piedāvājumi ar kaitīgiem/nevēlamiem kodiem. Vislabāk tādos gadījumos bezmaksas tēmu meklēt ar pēc iespējas specifiskāku (un garāku) atslēgas vārdu (piemēram, “free best wordpress themes portfolio”) un izmantot tādu avotu, kurš nav acīmredzami veidots noteiktu tēmu reklamēšanai. Ja gribi būt pavisam pārliecināts, vai tēmas izstrādātājs ir godprātīgs un vai tēmas kvalitāte atbilst tavām iecerēm, vari izmantot http://www.themegrade.com/ sniegtās iespējas, kur tēmas un to izstrādātāji tiek  vērtēti pēc funkcionalitātes, dizaina, cenas (tostarp bezmaksas tēmas) un sniegtā atbalsta (support).

Nobeigumā vēlos pateikt, ka sākot darboties ar WordPress platformu, savu pirmo mājas lapu būtu vērts sākt taisīt izmantojot bezmaksas iespējas, jo mācību process var izrādīties ilgs un sarežģīts, bet izdotā nauda var mazināt motivāciju turpināt iesākto (dažkārt gan notiek otrādi). Savukārt tad, kad pirmās prasmes jau iegūtas – var sākt skatīties arī uz dažādu maksas pakalpojumu pusi, jo maksas WordPress tēmas ir vairāk piemērotas dažādu komerciāla rakstura projektu īstenošanai, kur prasības pret tēmas ārējo izskatu un funkcionalitāti var izrādīties arī krietni augstākas.

Ja vari padalīties ar personīgu pieredzi strādājot ar WordPress bezmaksas tēmām vai vēlies kaut ko pajautāt, droši raksti komentāru! 😉

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti