Bezmaksas tulkojumi

Tulkošana par veltiIepriekšējos rakstos stāstīju kā iespējams nosūtīt bezmaksas SMS, tikt pie bezmaksas domēna, hostinga un kur izveidot par velti savu mājas lapu. Savukārt šajā rakstā aprakstīšu bezmaksas tulkošanas iespējas internetā.

Bezmaksas tulkojumi saukti arī par mašīntulkošanu jeb automātisko tulkošanu tiek piedāvāti samērā daudzās mājas lapās. Tomēr būtu vērts zināt, ka vairums no tiem ir būvēti uz populārāko mašīntulkošanas platformu bāzes (apskatīšu rakstā zemāk) un kvalitātes ziņā no tiem daudz neatšķiras.

  1. Zināmākais bezmaksas tulkojumu nodrošinātājs ir plašu popularitāti ieguvušais Google Translate, uz kura bāzes ir veidoti ļoti daudzi citi mašīntulkošanas servisi. Šobrīd bezmaksas tulkojumus šajā sistēmā iespējams veikt 63 valodu pāros, tostarp uz/no tamilu, urdu, hindu, arābu un daudzām citām eksotiskām pasaules valodām. Ja tulkošana, piemēram, notiek no latviešu valodas uz korejiešu valodu, tad tulkojums netiek nodrošināts “pa tiešo”, bet gan pa priekšu tekstu pārtulkojot angļu valodā un tad korejiski.
  2. Otra populārākā bezmaksas tulkojumu nodrošināšanas platforma pasaulē ir Bing Translator. Faktiski šī sistēma neko daudz neatšķiras no Google Translate, ja nu vienīgi ar to, ka pieder Google konkurējošam uzņēmumam – Microsoft. Arī kvalitātes ziņā abi šie mašīntulkošanas servisi viens no otra būtiski neatšķiras un kaut gan bieži pārnestā teksta jēga tiek atspoguļota visai precīzi, niansēs tulkojumi ir visai neprecīzi.
  3. Kā trešo bezmaksas tulkojumu risinājumu ziņā vēlos stādīt priekšā mūsu pašmāju uzņēmuma Tilde radīto bezmaksas tulkošanas produktu – Tildes Tulkotājs. Kā apgalvo paši produkta izstrādātāji šis bezmaksas tulkošanas rīks kvalitātes ziņā pārspēj abus iepriekš minētos mašīntulkošanas servisus, jo ir izstrādāts speciāli Latvijas tirgum un ir īpaši pielāgots latviešu valodas lietotājiem. Tiesa gan šobrīd šis bezmaksas tulkošanas rīks ir pieejams lietošanai tikai 3 valodu pāros: latviešu-angļu, angļu-latviešu un latviešu-krievu valodu pāros.

Kopumā kaut gan interneta vietnes, kas piedāvā bezmaksas tulkošanas pakalpojumus ir ļoti noderīgas, lai ātri un par velti saprastu tulkojamā teksta nozīmi, nopietnu tulkojumu veikšanai tās arvien vēl nav pietiekami attīstītas. Pat tie dokumenti, kas tulkoti ar mašīntulkotāju jeb automātisko tulkotāju  un pēc tam kārtīgi vairākas reizes ir izrediģēti, nereti lasītājam var būt sarežģīti uztverami, piemēram, kokaino teikuma konstrukciju dēļ, tāpēc atbildīgākus tulkojumus vēl arvien ir vērts uzticēt profesionāliem tulkošanas pakalpojumu sniedzējiem.

Ja arī tu zini kādu lielisku tiešsaistes (on-line) mašīntulkošanas rīku, lūdzu, pastāsti par to arī citiem komentāros!

2 Responses to Bezmaksas tulkojumi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti