Bezmaksas teksta redaktors

Teksta redaktors par brīvu.Viens no zināmākajiem un plaši izplatītiem teksta redaktoriem pasaulē ir Microsof Word. Diemžēl šis teksta redaktors ir ļoti dārgs un to legāli iegādājoties lietotājiem nākas šķirties no ievērojamām naudas summām. Turklāt, kaut arī šis programmatūras izstrādājums ir domāts profesionālai lietošanai, tas nepieredzējušam vai jaunam lietotājam var šķist arī sarežģīts un pat neparocīgs rīks. Kā rīkoties, ja negribi šķirties no lielas naudas un vēlies rakstīt tekstus bez maksas, uzzināsi tālāk šajā rakstā.

Teksta redaktors tiešsaistē

Teksta redaktors tiešsaistē (online) var būt ļoti izdevīgs, ja nav finansiālu iespēju un laika risināt jautājumu par desktop jeb darbvirsmas teksta redaktora uzstādīšanu. Tādā gadījumā online teksta redaktors var  izrādīties pat ļoti noderīgs. Kā vieno no iespējamajiem variantiem šeit aplūkošu WriteURL (https://www.writeurl.com) online teksta redaktoru, kurā tekstu var rakstīt pa taisno iekšā interneta pārlūkā jeb internet browser. Ar ko Write URL ir labs? 1. Tas ir bezmaksas. 2. Rakstīt var visās valodās. Tekstu var formatēt dažādos stilos un veidos. 3. Nav nepieciešama reģistrācija. 4. To var arī viegli publicēt internetā vai arī lejupielādēt savā failā 5. Ar failu vienlaicīgi var strādāt vairākas personas kopā – izmaiņas dokumentā tiek attēlotas reālajā laikā. 6. Esošos un jaunus dokumentus var arī rediģēt bezsaistē jeb oflainā. 7. Vienkārša uzbūve un dizains ar vienīgi pašām nepieciešamākajām funkcijām. Notestē, jo šis bezmaksas rīks ir to vērts, kad steidzami vajag uzrakstīt tekstu, bet uz datora nav uzinstalēts stacionārais teksta redaktors

Open Office kā bezmaksas Microsoft Office alternatīva

Open Office (http://www.openoffice.org/) saviem lietotājiem piedāvā gandrīz visas tās pašas priekšrocības, kādas ir pieejamas Microsoft Office īpašniekiem, tostarp arī savu bezmaksas teksta redaktoru – Open Office Writer. Open Office ir izveidots saskaņā ar LGPL licenci un tas nozīmē ka šo programmatūru bez maksas ir iespējams izmantot jebkādiem mērķiem – mājās, darbā, izglītības un sabiedriskās iestādēs. Tāpat to ir atļauts uzstādīt uz neierobežota datoru skaita un programmatūras pavairošana ir absolūti legāla. Kaut arī Open Office ir izstrādāts uz atvērtā koda (open source) bāzes, funkcionalitātē tas daudz neatpaliek no MS Office un ir pilnā mērā izmantojams profesionālu mērķu sasniegšanai.

OmmWriter – bezmaksas teksta redaktors radošu tekstu rakstīšanai

Pavisam citu pieredzi darbā ar tekstiem piedāvā OmmWriter (http://www.ommwriter.com). Šī programma ir speciāli izstrādāta kreatīvu tekstu rakstīšanai. Tā nav pārsātināta ar funkciju dažādību – tieši pretēji, teksta redaktors pārsteidz ar gaumīgu minimālismu.

Faktiski vienīgie iestatījumi, kurus ir iespējams mainīt ir burtu izmērs, daži fontu veidi, ekrāna fona krāsa, relaksējoša mūzika (kuru var arī izslēgt), tastatūras taustiņu skaņa (arī izslēdzama) un saglabāšanas/atvēršanas opcijas. Tas arī viss. Kā raksta paši rīka izstrādātāji: “OmmWriter ir pazemīgs mēģinājums atgūt to, ko mūsdienās cilvēkiem atņēmušas tehnoloģijas – mūsu spēju koncentrēties.” Šis teksta redaktors darbojas uz MAC, PC un iPad. Viņu mājas lapā ir pieejama arī interneta pārlūka tiešsaistes jeb online versija, kura atrodama zem sadaļas Experience Test.

Ja arī tev ir zināms kāds kvalitatīvs vai interesants bezmaksas tekstu rakstīšanas rīks, pastāsti par to arī citiem! 😉

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti