Bezmaksas mājas lapa

Mājas lapa par veltiIepriekšējos rakstos aplūkoju iespējas, kā reģistrēt bezmaksas domēna nosaukumu un kā tikt pie bezmaksas hostinga, kas ir pirmie divi soļi, lai izveidotu bezmaksas mājas lapu.

Tomēr, ja iepriekš aprakstītie soļi jums šķiet pārāk sarežģīti, bezmaksas mājas lapa ir izveidojama arī vienkāršāk.

Mājas lapu izveides platformas, ar kuru palīdzību ir iespējams tikt pie savas tīmekļa vietnes par velti ir visai daudz, tomēr tāpat kā izvēloties viedtālruni arī šeit ir svarīgi ņemt vērā tehniskā atbalsta ekosistēmu, kuru būs iespējams izmantot, kad tālrunis iegādāts (mājas lapa uzstādīta), t.i. – vai tehniskās un programmatūras iespējas būs pietiekami plašas, lai ļautu tev nepieciešamajā veidā attīstīt savu mājas lapu (par to neizdodot naudu).

  1. Vispopulārākā platforma uz kuras būvēt savu jauno mājas lapu ir WordPress.com. Šī platforma ir pieejama pilnīgi bez maksas. To savu mājas lapu pamatā izmanto tādi visiem zināmi zīmoli, kā People, Wired, E-bay un daudzi citi. WordPress var izmantot gan tie, kuri ir reģistrējuši savu domēnu un hostingu, gan arī tie, kuri to vēl nav paspējuši izdarīt. Pēdējiem reģistrējoties adresē https://en.wordpress.com/signup/ jebkuram interesentam tiek automātiski piešķirts otrā līmeņa domēns un hostinga vieta uz WordPress serveriem. Vienīgais jārēķinās ar virkni ierobežojumu – nav iespējams mainīt lapas dizainu, lapā var tikt rādītas tev nepiederošas reklāmas, ierobežota diska vieta utt., tāpēc, ja iespējams, iesaku tomēr parūpēties par sava domēna un hostinga iegādi (piemēram, izmantojot jau minētās bezmaksas iespējas).  Nobeigumā par WordPress vēl varu pateikt, ka galvenās tā funkcijas vadības panelī iespējams lietot latviešu valodā un ka šai platformai ir izstrādāts ārkārtīgi liels daudzums dažāda veida bezmaksas spraudņu (plugins) – sākot no statistikas mērītāja tavā blogā, automātisku SMS nosūtīšanu bloga lasītājiem un beidzot ar neskaitāmiem Facebook un Twitter vidžetiem (widgets – lat val. logdaļas).
  2. Kā alternatīva tikko minētajam WordPress no Google puses tiek piedāvāta Blogger (http://www.blogger.com) bezmaksas mājas lapu izveides platforma. Arī šeit par velti iespējams izveidot blogu zem otrā līmeņa domēna. Tomēr jāsaka, ka kopumā šī sistēma ir sliktāk izstrādāta (nav tik viegli intuitīvi uztverama). Arī papildu tehniskie risinājumi (spraudņi) ir pieejami mazāk. Kā priekšrocība šai platformai dažkārt tiek minēti augstāki rezultāti Google meklētājā, tomēr, ja arī tam ir kāda nozīme, tā varētu būt pavisam niecīga.
  3. Interneta lietotājiem, kuri informāciju galvenokārt rada un patērē vizuālā veidā, par piemērotu bezmaksas blogošanas platformu var kalpot Tumbl (http://www.tumblr.com). Šī platforma nedaudz atgādina populāro mikroblogošanas vietni Twitter (kas arī starp citu ir pieejama un izmantojama bez maksas), tikai tekstuāla satura vietā lietotāji šeit var ievietot un aplūkot vizuāla rakstura materiālus (fotogrāfijas, zīmējumus, video materiālus, utml.). Šo   blogošanas platformu pārsvarā ir iecienījuši mākslinieki un dažādu citu radošo profesiju pārstāvji. Daudzi no viņiem šo sistēmu izmanto, lai veidotu un citiem parādītu savu labāko darbu izlasi (portfolio).
Bez šīm pieminētajām bezmaksas mājas lapu izveides platformām internetā ir pieejamas desmitiem citu bezmaksas sistēmu, kuras saviem lietotājiem piedāvā par velti ievietot un popularizēt sevis veidotu saturu. Tomēr kā jau sākumā minēju, pirms izdarīt izvēli, ārkārtīgi svarīgi ir painteresēties kādas tehniskās iespējas tev būs pieejamas, ja vēlēsies savu mājas lapu attīstīt tālāk. Ja tev ir radušies papildu jautājumi par bezmaksas mājas lapas izveidi, droši vari jautāt sev svarīgos jautājumus komentāros zem šī raksta!
5 Responses to Bezmaksas mājas lapa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti