Bezmaksas latviešu rakstzīmes Windows operētājsistēmā (+video)

Latviešu burti datorā bez maksasParasti, kad datorā tiek uzstādīta jauna operētājsistēma, tanī nav iespējams uzreiz lietot latviešu burtus / rakstzīmes / simbolus ar mīkstinājuma zīmēm un ar garumzīmēm. Lai to varētu darīt, vispirms ir jāuzinstalē speciāla programma, kas ļauj uzstādīt vēlamos tastatūras iestatījumus. Par maksu šādu pakalpojumu iespējams iegādāties no sabiedrības Tilde, taču, ja vēlies ietaupīt, ir iespējams atrast arī bezmaksas risinājumus kā par velti tikt pie bezmaksas latviešu rakstzīmēm. Šoreiz pastāstīšu kā uzstādīt latviešu burtus datorā, ja tiek izmantota Windows operētājsistēma.

Kur dabūt latviešu burtu izkārtojumu un kā to uzstādīt?

Lai varētu rakstīt latviski Windows operētājsistēmā (izmantot bezmaksas latviešu rakstzīmes Windows operētājsistēmā), ir jātiek pie nelielas programmiņas, kuru sauc par “Apostrofu”. To iespējams izdarīt sekojošā interneta vietnē – http://laacz.lv/apostrofs/. Kad programmiņa ir lejupielādēta un atarhivēta vienkārši jāpalaiž instalēšanas fails (setup.exe). Pēc tam Windows iestatījumos latviešu valoda jānorāda kā noklusētā (default) valoda. “Apostrofu” iespējams uzstādīt Windows Vista, Windows 7 un Windows XP operētājsistēmās.

Zemāk ir pieejams arī video ar pamācību, kā datorā iespējams uzstādīt latviešu burtus.

Latviešu burti Windows datorā from Mācību video on Vimeo.

Šādā veidā ir iespējams pilnībā bez maksas savā datorā tikt pie latviešu rakstzīmēm ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm. Tomēr, ja pastāv tāda iespēja, rīka izstrādātājam par pateicību ir arī iespējams ziedot naudas summu.

Ja tev ir zināmas vēl kādas iespējas, kā datorā uzstādīt bezmaksas latviešu rakstību, pastāsti šeit par to arī citiem! 😉

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

8 Responses to Bezmaksas latviešu rakstzīmes Windows operētājsistēmā (+video)
 1. lol Reply

  Paldies 😉

 2. Random_guy_01 Reply

  Super viegli, tikai jauzraksta http://laacz.lv/apostrofs/. un viss aiziet, nav nekaadas huinjas jaadzen kaa citur…

  anyway,
  paldies.

 3. I Reply

  Varēji Vistai latviešu valodu uzlikt!

 4. Guna Reply

  Jūs izglābāt man dzīvību! 🙂

 5. tomass Reply

  paldies!!!

 6. Andris P Reply

  tecami! Novērtēju tavu darbu! Nebiju sagaidījis tik vienk. risinājumu, bet prieks, ka kads izmanto savas zinšanas lai palidzētu citiem!

 7. unixGuru Reply

  ja strādā ar Linux tad latviešu valoda ir uzreiz, izvēloties atbilstošo lokāli.

 8. R Reply

  Super-duper milzīgs paldies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti