Iepriekšējā rakstā stāstīju par bezmaksas domēna reģistrēšanu un iegūšanu savā īpašumā, jo domēna reģistrēšanu var uzskatīt par pirmo soli uz savas mājas lapas izveidi. Kad tavs domēns ir reģistrēts, nākamais, kas darāms, lai izveidotu mājas lapu bez maksas, būtu pieteikšanās bezmaksas hostingam.
Bezmaksas hostings, kā jau aprakstītā bezmaksas domēna nosaukuma reģistrācija, interesentiem ir pieejama dažādās vietās un uz dažādiem noteikumiem. Parasti tie ir dažādi starta plāni, kuru iespējas ir ierobežotas, taču, ja tavs budžets nav bezizmēra, vēlaties pirmoreiz izmēģināt savus spēkus radot kādu interneta projektu, bet pārliecību par savām spējām vēl neesat ieguvuši, vai arī, ja plānotais projekts patiešām ir domāts pavisam vienkāršai lietošanai, bezmaksas hostings var būt piemērots tieši jums.
Kur un kā tikt pie bezmaksas hostinga?
Jāsaka, ka Latvijā tikt pie bezmaksas hostinga kļūst arvien vienkāršāk. Arvien vairāk uzņēmumu, cerot vēlāk klientus piesaistīt arī par maksu, piedāvā izmēģināt pie viņiem bezmaksas hostingu.
- Piemēram, bizzigo.lv hostinga nodrošinātājs interesentiem piedāvā hostingu bez maksas, ja mājas lapa tiek veidota sociāliem mērķiem.
- Bezmaksas mājas lapas uzturēšanas pakalpojumu piedāvā, piemēram, arī serveriem.lv. Taču bezmaksas piedāvājumā, salīdzinot ar maksas pakalpojumiem ir vesela rinda trūkumu, piemēram, ļoti neliela diska vieta uz servera, hostingam ir iespējams piesaistīt tikai vienu domēna vārdu, u.c. trūkumi.
- Interesants projekts, kas piedāvā bezmaksas hostingu Latvijā ir woano.lv. Lai tiktu pie hostinga, nepieciešamas vien pāris minūtes reģistrējoties un lietotājam jau tiek piešķirti piekļuves dati savam hostinga panelim (cPanel!). Jāsaka gan, ka arī te ir savi ierobežojumi – obligāti jāizvēlas otrā līmeņa domēns (piemēram, ziedi.woano.lv), turklāt otrā līmeņa domēna nosaukums nevar būt garāks par 8 rakstzīmēm.
Kopumā jāsaka, ka pie bezmaksas hostinga Latvijā ir iespējams tikt visai vienkārši un šādu pakalpojumu piedāvā samēra daudz hostinga pakalpojumu nodrošinātāji. Tomēr jāņem vērā, ka pakalpojums būs visai nepilnīgs un noteikti jārēķinās, ka vajadzības gadījumā tehniskais atbalsts var tikt nodrošināts ar kavēšanos vai pat izpalikt vispār.
Bezmaksas hostings ārzemēs
Tāpat kā Latvijā arī ārzemēs ir iespējams tikt pie bezmaksas hostinga pakalpojumiem. Lielu popularitāti pašmāju lietotāju vidū ir izpelnījušies tādi servisa nodrošinātāji kā http://www.zymic.com/ un http://www.000webhost.com/. Jāteic, ka salīdzinājumā ar Latvijas piedāvājumu, šie bezmaksas hostinga nodrošinātāji mēdz būt “izslāpušāki” pēc jauniem klientiem un arī viņu bezmaksas piedāvājumā ir iekļauts daudz vairāk vērtīgu pozīciju (piemēram, lielāka vieta uz servera, lielāks pievienojamo domēnu skaits, lielāks datu bāžu (MySQL) skaits, u.c. priekšrocības). Tomēr izvēloties šos hostinga uzturētājus arī šeit ir vairāki trūkumi – piemēram, ja serveris atrodas ārzemēs, Latvijā lapu, iespējams atvērs lēnāk, tāpat arī tas var ietekmēt nedadz lapas pozīcijas Google meklētājā, utt.
Nobeigumā – bezmaksas hostings ir laba izvēle, ja interneta projektam līdzekļu nav vispār vai vēlaties paeksperimentēt veidojot pirmo reizi jaunu mājas lapu. Ilgtermiņā nepieciešamība pēc tehniskā atbalsta un citām maksas pakalpojuma sniegtajām priekšrocībām var būtiski noderēt, lai parūpētos par savas mājas lapas drošību, funkcionalitāti un lietotājiem saistošu ārējo izskatu.
Ja arī Tev ir vērtīga pieredze vai informācija par bezmaksas hostingiem, lūdzu, komentāru sadaļā pastāsti par to arī citiem!
Saistītie raksti: Bezmaksas SMS
3 Responses to Bezmaksas hostings