Bezmaksas fotogrāfijas

Bildes par veltiIkviens, kurš jebkad ir mēģinājis nodarboties ar fotografēšanu, zina, ka radīt skaistu bildi nav nemaz tik vienkārši. Glītas fotogrāfijas iegūšanai ir nepieciešama ne tikai atbilstoša tehnika un zināmas prasmes, bet arī laiks un izdoma. Šajā rakstā pastāstīšu kā rīkoties, lai tiktu pie bezmaksas fotogrāfijām, ja jūsu blogam, portālam vai mājas lapai nepieciešams gaumīgs noformējums, bet jūsu rīcībā nav piemērotu bilžu.

Vai pēc bezmaksas bildēm pasaulē ir liels pieprasījums?

Jā, katru mēnesi Google meklētājā cilvēki no visas pasaules meklē iespēju lejupielādēt bezmaksas fotogrāfijas. Piemēram, atslēgvārdu “free photos” vidēji mēnesī meklē apmēram 50,000 cilvēku, bet “free pictures” vairāk nekā 30,000 interesentu. Tāpat tūkstošiem cilvēku bezmaksas bildes un attēlus internetā meklē arī izmantojot citus atslēgvārdus – līdz ar to kopējais pieprasījums pēc šāda pakalpojuma ir ļoti augsts.

Vai bezmaksas fotogrāfiju lejupielādēšana ir likumīga?

Bezmaksas fotogrāfiju lejupielāde ir pilnīgi likumīga, ja tiek ievēroti vietnes, kurās iespējams lejupielādēt bezmaksas attēlus, noteikumi. Parasti šie ierobežojumi attiecas uz komerciāla rakstura darbībām, un, ja tu iegūto bildi nesāc izmantot komerciāliem mērķiem (piemēram, nesāc tirgot krekliņus, kas apdrukāti ar attiecīgo bildi), tad attēla lejupielāde no likuma viedokļa ir pilnībā pieļaujama.

Kur ir iespējams lejupielādēt bezmaksas bildes?

  1. Viena no pievilcīgākajām bezmaksas “foto bankām” ir http://www.stockvault.net/. Šī mājas lapa ir ne tikai vienkārša, gaumīga un lietotājiem viegli saprotama, bet tajā var arī atrast tūkstošiem ļoti augstas kvalitātes fotogrāfiju. Portālā ir reģistrēti vairāk nekā 45,000 lietotāju un par visdažādākajām tēmām atrodamas apmēram 30,000 bezmaksas bildes. Attēlus ir atļauts izmantot digitālā formā, nekomerciāla rakstura mājas lapās un multimediju prezentācijās, kā arī drukātos nekomerciālos medijos un materiālos – avīzēs, žurnālos, grāmatās, brošūrās, flaijeros, CD/DVD vāciņos, vizītkartēs utt. Savukārt aizliegums bez maksas izmantot bildes attiecas uz fotogrāfiju lietošanu pretlikumīgos, pornogrāfiskos vai amorālos projektos; lai apmelotu vai aizskartu citu cilvēku cieņu; lai reklamētu produktus vai pakalpojumus; lai negatīvi ietekmētu Stockvault darbību; lai radītu materiālus, kas domāti kopēšanai un pārdošanai. Nobeigumā vēl vēlos piebilst, ka Stockvault iespējams atrast ne tikai bezmaksas fotogrāfijas bildes un attēlus, bet arī grafiskus zīmējumus, 3D animācijas un dažādas tekstūras.
  2. Nākamā nozīmīgā mājas lapa, par kuru vēlos pastāstīt bezmaksas attēlu lejupielādēšanas sakarā ir http://www.freedigitalphotos.net/. Arī šeit ir iegūstami brīnišķīgi bezmaksas attēli, tomēr lietošanas noteikumi nedaudz atšķiras no augstāk aplūkotās Stockvault. Šīs mājas lapas politika ir nedaudz citādāka – bezmaksas attēlus ir iespējams izmantot arī komerciāliem mērķiem – web dizainā, drukātajos medijos, reklāmā, uz grāmatu vākiem, programmatūrā un daudz kur citur, tomēr ierobežojumi ir attiecināti uz bilžu izmēriem. Proti, bez maksas ir iespējams lejupielādēt maza izmēra bildes (ar garāko malu 400 pikseļi), bet par lielāka izmēra attēliem jau var nākties šķirties no zināmas naudas summas (3-10 ASV dolāriem). Liela priekšrocība, ka šajā “foto bankā” ir iespējams arī legāli un bez maksas lejupielādēt attēlus ar cilvēkiem un pat bezmaksas ikonas. Līdz ar to šī mājas lapa var būt ļoti izdevīga dažādu blogu un portālu redaktoriem, kuriem bieži vien tekstam jāpievieno kāds skaists attēls. Piemēram, šī raksta bilde arī ir ņemta no šī bezmaksas resursa.
  3. Milzīgu bezmaksas fotogrāfiju skaitu lietotājiem piedāvā arī http://www.everystockphoto.com, kura darbojas kā bezmaksas fotogrāfiju indeksēšanas un meklēšanas platforma, kas no visiem interneta nostūriem savāc vienuviet un lietotājiem ļauj lejupielādēt visdažādākās kvalitātes un izmēru bezmaksas fotogrāfijas. Šī platforma internetā jau darbojas no 2006. gada un lietotājiem ļauj fotogrāfijas ne tikai lejupielādēt, bet arī vērtēt, kolekcionēt un komentēt.

Līdz ar to varam secināt, ka bezmaksas bilžu ieguves iespējas internetā ir visai plašas. Jā vien tavas vajadzības nav ļoti specifiskas, vai ar ambicioziem komerciāliem mērķiem, tad vienkāršas mājas lapas, bloga vai pat drukāta medija vajadzībām internetā par velti ir iespējams tikt pat pie ļoti augstas kvalitātes bildēm.

Padalies arī tu par sev zināmām bezmaksas bilžu ieguves vietām komentāros! 🙂

REKLĀMA: Masāža Jelgavā

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

3 Responses to Bezmaksas fotogrāfijas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti