Finansējums radošam projektam

Finansējums radošam projektam par veltiBieži vien radošas idejas paliek nerealizētas, jo tām ir ļoti grūti atrast finansējumu, īpaši tad, ja projekts ir nekomerciāls. Par laimi radošo profesiju pārstāvjiem, kuri darbojas mākslas, dejas, dizaina, modes, filmu, video, komiksu, pavārmākslas, spēļu, mūzikas, fotogrāfijas, grāmatu izdevniecības, tehnoloģiju, teātra vai citās kreatīvās jomās tagad ir iespēja savu ieceri mēģināt īstenot ar Kickstarter palīdzību, kas darbojas kā radošu iniciatīvu finansēšanas platforma internetā.

Kas ir Kickstarter.com?

Kā vēsta pašas interneta vietnes nosaukums, tā ir platforma, kura dod “spērienu” jeb nepieciešamo impulsu tava radošā projekta īstenošanai, un kas vēl svarīgāk – tas notiek palīdzot savākt tavam projektam trūkstošo/nepieciešamo naudas summu.

Kickstarter darbojas pēc principa “visu vai neko”, t.i., ja tavam mākslas projektam ir nepieciešami 5000 ASV dolāri, bet noteiktajā laikā projekts piesaista tikai 3000 dolāru, tad nauda iecerei netiek piešķirta. Savukārt, ja naudas līdzekļi tiek savākti vairāk, nekā sākotnēji prasīts tie tiek nodoti projekta īstenotāja rokās (94% veiksmīgo projektu savāc vairāk par sākotnēji prasīto summu). Platforma darbojas kā vienīgi radošu iniciatīvu atbalsta nodrošināšanai, nevis kā labdarības organizācija.

Vai par sava projekta pieteikšanu ir jāmaksā?

Lai ar savu projektu piedalītos Kickstarter, tev nekas nebūs jāmaksā, jo Kickstarter platforma projektu iesniedzējiem ir pieejama pilnīgi bez maksas.

Ja projektam tiek savākts nepieciešamais finansējums, tad no tā 5% tiek ieturēti Kickstarter uzturēšanas vajadzībām, un 3%-5% par Amazon elektronisko maksājumu apstrādi. Savācot līdzekļus ar Kickstarter palīdzību tavas autortiesības paliek tikai un vienīgi paša īpašumā. Tāpat projektam savāktie līdzekļi nevienam un nekad nebūs jāatmaksā.

Cik lielas ir izredzes iegūt finansējumu?

Kā rāda statistika tad gandrīz puse no iesniegtajiem projektiem saņem sev nepieciešamo naudas summu to realizēšanai. Un tādu projektu pavisam kopā jau ir vairāk nekā 15,000!   Vidējais naudas apjoms, kas tiek piesaistīts projektam nepārsniedz 10,000 ASV dolāru, taču Kickstarter vēsturē finansējumu ir dabūjuši arī projekti ar daudz lielāku budžetu (pat vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru). Vidēji projektam tā atbalstītāji ziedo 25 -70 ASV dolārus. Tā kā Kickstarter apmeklējums ir mērāms miljonos, tad savākt atbalstu radošai idejai var izrādīties arī ne tikt grūts uzdevums.

Kādas ir Kickstarter prasības?

Diemžēl šobrīd Kickstarter ir pieejams vienīgi ASV rezidentiem, taču lapas veidotāji jau pavisam drīz sola ļaut iesniegt savus projektus interesentiem arī no citām valstīm. Sekojam līdz!

Ja arī tu zini pastāstīt par kādu lielisku finansēšanas modeli, kurš radošiem cilvēkiem palīdz īstenot savas idejas, lūdzu, pastāsti par to arī citiem zem šī raksta komentāros! Palīdzēsim viens otram atrast labākos finansējuma piesaistes veidus radošām iecerēm! 🙂

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

One Response to Finansējums radošam projektam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti