04.05.2012. k/t “Splendid Palace” notiks bezmaksas latviešu filmu seansi

Kino seansi bez maksasPiektdien, 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā jau 8. gadu pēc kārtas Nacionālais kino centrs (NKC) rīko Latvijas filmu bezmaksas seansus. Pasākuma mērķis ir vienas dienas garumā Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem dot iespēju par velti redzēt latviešu filmas.

Tā kā tikko noslēdzies kinofestivāls “Lielais Kristaps”, kurā tika rādītas pēdējo gadu jaunākās filmas, šogad Latvijas filmu maratons piedāvās atskatīties uz nozares veiksmīgākajām filmām, kas tapušas pēdējās divās desmitgadēs.

Programmā tiks rādītas filmas visai ģimenei un dažādākajām interesēm. To vidū gan daudz pieredzējušu meistaru spēlfilmas kā Jāņa Streiča Cilvēka bērns (1991) un Vara Braslas Ūdensbumba resnajam runcim (2004), tā arī melnbaltais Lailas Pakalniņas meistardarbs Kurpe (1998) un četru jaunu režisoru – A. Vidulejas, G.Šmita, J. Kalēja un J. Putniņa – kopdarbs Vogelfrei (2007).

Spēlfilmu programmas kulminācijā piedāvāsim vecmeistara Rolanda Kalniņa lielisko, padomju varas aizliegto un daļēji iznīcināto filmu Piejūras klimats (1974), reizē sveicot un godinot meistaru 90 gadu jubilejā, kas gaidāma 9. maijā.

Sākot no plkst. 10:00 mazajā zālē tiks izrādītas Animācijas programmas bērniem, bet jau no dienas vidus – plkst. 13:00 – kt/ Splendid Palace mazā zāle būs atvēlēta bagātīgajam dokumentālo filmu mantojumam.

Dosim ieskatu nesenā Latvijas vēsturē ar Dzintras Gekas filmu Sibīrijas bilance (2011) un Antras Cilinskas Mūsu barikāžu laiks (2001). Tāpat par sabiedrību un tās pārmaiņām un vērtībām stāstīs Ilzes Burkovskas – Jacobsen filma Bekons, sviests un mana mamma (2008) un Kaspara Gobas Seda. Purva ļaudis(2004).

Dokumentālo filmu programmu noslēgs poētisko īsfilmu seanss, kurā līdzās mākslinieciskiem ļaudīm un pasaules redzējumam Daiņa Kļavas filmā Gravitācija (1993), Viestura Kairiša Burvju flauta (2001) un Lailas Pakalniņas Papa Gena (2001), rādīsim filmas, kuru varoņi dzīvo vienkāršu, tajā pašā laikā piepildītu dzīvi – Unas Celmas Olu kundze (2000) un Dzintara Dreiberga Dušečka(2007).

Filmu maratona finišā gaidāms brīvdabas seanss kinoteātra pagalmā, kur, tumsai iestājoties, tiks rādītas animācijas filmas pieaugušajiem, sākot ar Latvijas pirmizrādi Vladimira Leščova un Kaspara Janča jaunākajai, Latvijas – Igaunijas kopražojuma filmai Villa Antropoff.

Ieeja visos filmu seansos bez maksas. Pilnu pasākuma programmu iespējams aplūkot www.nf.lv
Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

AVOTS: http://www.kinokino.lv/kino-zinas/latvija/lasit/35646-kinoteatri-splendid-palace–notiks-filmu-maratons

Saistītie raksti: Bezmaksas SMS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Jaunākie raksti